جامعه و خانواده

 اولویت ایجاد ایستگاه‌های شارژ برقی در پایانه‌های تاکسی و اتوبوس شهری پایتخت

 مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران ضمن دیدار با غلامرضا شنگی شهردار منطقه ۲۰ شهرداری تهران، از اولویت مطالعات جامع برقی سازی وسائل نقلیه در شهر تهران خبر داد.

به گزارش ترندونی، در حاشیه این بازدید شهریار افندیزاده با اشاره به تقاضای سفرها و حجم بالای ترددها و نیاز روزافزون به تأمین امکانات اولیه و زیربنایی در این منطقه گفت: یکی از اهداف اصلی در این منطقه توسعه حمل و نقل همگانی و روان سازی ترافیک می باشد که با توجه به بررسی عملکرد شهرداری منطقه ۲۰، در اصلاح هندسی گره‌های ترافیکی تلاش قابل توجهی انجام و نتایج مناسبی حاصل شده است.

 مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران افزود: در مطالعات جامع برقی سازی شهر تهران مقرر شده است که به پایانه‌های تاکسی و اتوبوسرانی جهت استقرار ایستگاههای شارژ اولویت داده شود؛ لذا در شهرداری منطقه ۲۰، با توجه به بازدیدی که سطح منطقه صورت گرفت، پایانه‌های مناسبی جهت استقرار ایستگاه‌های شارژ وجود دارد که در صورت تأمین برق می‌تواند در آینده جهت خودروهای برقی حمل و نقل همگانی پشتیبانی مناسبی داشته باشد. بنابراین مکان‌یابی ایستگاه‌های شارژ تاکسی و اتوبوس با اولویت در پایانه‌های حمل و نقل همگانی در شهرداری منطقه ۲۰ و سایر مناطق شهرداری تهران در مطالعات جامع برقی سازی شهر تهران مدنظر قرار می گیرد.

افندیزاده با اشاره به اهمیت رضایت شهروندان از فعالیت های انجام شده، در خصوص تاثیر اطلاع رسانی فعالیت های انجام شده در محورهای مرتبط با شبکه معابر و ترافیک که در هر منطقه به صورت ویژه در حال انجام است، نیز تاکید کرد.

 مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرتهران گفت: معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۰ با نگاه منطقه‌ای یا فرامنطقه‌ای و شبکه‌ای ملزم به طرح موضوعات مرتبط با منطقه در کمیته شبکه معابر یا شورای ترافیک شهر تهران می‌باشد که بدیهی است این طرح ها در راستای پیشگیری از ترافیک سنگین در منطقه یا انتقال بار ترافیک به مناطق همجوار و نهایتا ارتقاء سطح خدمات دهی به شهروندان لازم الاجراست.

 مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران به اجرای طرح‌های مهم و کلیدی همچون احداث رینگ حرم مطهر شاه عبدالعظیم حسنی(ع) اشاره کرد و افزود: اجرای این پروژه مستلزم انجام مطالعات کامل ترفیکی و طرح نتایج آن جهت تصمیم گیری در شورای ترافیک شهر تهران است که این امر پس از مثبت بودن نتایج عارضه‌سنجی ترافیکی و بررسی تمامی جوانب آن و تأیید در شورای ترافیک شهر تهران، به منظور اجرا، ابلاغ خواهد شد.

 افندیزاده با اشاره به اهمیت اجرای طرح های ترافیکی در منطقه ۲۰ و به خصوص مسیرهای منتهی به حرم مطهر با توجه به برگزاری مراسمات بزرگ ملی و مذهبی در جوار حرم مطهر عبدالعظیم حسنی (ع) مانند راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی (ع) افزود:  بازسازی و مرمت مسیرهای منتهی به حرم مطهر با نصب و مرمت بیش از ۹۰ قطعه کاشن تانک، ۳۲۰ استوانه ترافیکی، ۵۰ شاخه گاردریل و خط کشی بیش از ۲۳ کیلومتر مسیر رفت و برگشت در بزرگراه‌های امام علی (ع) و شهید آوینی در ماههای گذشته، انجام شده است.

 مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با اشاره به وجود سه پایانه اصلی شهر ری، جوانمرد قصاب و دولت آباد در نزدیکی ایستگاه‌های مترو، گفت: ساخت و توسعه پارک ‌سوارها و دسترسی آسان مسافران به ایستگاه‌های حمل‌ و نقل همگانی و دسترسی به مناطق مختلف شهری از مهمترین برنامه‌های سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، با هدف کاهش استفاده از خودروی شخصی و افزایش مطلوبیت سفر با حمل‌ و نقل همگانی و تشویق شهروندان به استفاده از آن، می‌باشد.

 افندیزاده در پایان خاطر نشان کرد، با توجه به وسعت منطقه ۲۰ شهرداری تهران و همجواری با حرم مطهر حضرت شاه‌عبدالعظیم حسنی (ع)، مطالعات عارضه سنجی و ساماندهی پارک حاشیه‌ای نیز در سطح این منطقه به زودی کلید خواهد خورد که ساماندهی شبکه معابر اصلی، کاهش تخلفات و پاسخگویی به نیاز تقاضای جای پارک خودرو در نزدیکی نقاط تجاری، اداری و آموزشی از مهمترین تاثیرات اجرای ساماندهی پارک حاشیه‌ای در سطح منطقه می باشد. 

 بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران ضمن بازدید از روند پیشرفت پروژه احداث پارکینگ طبقاتی هوشمند شهید بغدادی، خواستار تسریع عملیات اجرایی پروژه متناسب با نیاز شهروندان ساکن در این منطقه به فضای پارکینگ شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا