اقتصادی

افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت پالایشی پالایشگاه آبادان

مدیرعامل پالایشگاه نفت آبادان از افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت پالایش این پالایشگاه خبر داد.

به گزارش ترندونی، حکیم قیم گفت: ظرفیت پالایشگاه ۴۰۰ هزار بشکه‌ای آبادان امروز با افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای طی دو سال گذشته از فعالیت دولت سیزدهم، به ظرفیت ۵۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

وی با اشاره به تصویب بودجه ۱۴۰۳ برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای پالایشگاه آبادان در آینده‌ای نزدیک، از آمادگی این واحد صنعتی برای تبدیل‌ شدن به پالایشگاهی پیشرو و رسیدن به ظرفیت ۶۳۰ هزار بشکه تا پایان دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۴ خبر داد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان با بیان اینکه پالایشگاه نفت آبادان به‌دنبال تبدیل‌ شدن به بزرگ‌ترین پالایشگاه منطقه است، بیان کرد: اجرایی شدن این موضوع با صرف حداقل هزینه و در کمترین زمان، عمل کردن به شعار «ما می‌توانیم» است.

قیم توجه به جامعه پیرامونی هم‌زمان با پیشرفت داخلی این پالایشگاه را نیز از نکات قابل‌توجه در حوزه مسؤلیت اجتماعی اعلام کرد و گفت: شرکت پالایش نفت آبادان آمادگی دارد در پروژه مشترک سازمان منطقه آزاد اروند و دانشگاه تهران مشارکت کند، چرا که اعتقاد دارد هر آنچه نیاز است، از تخصص، علم‌ و فناوری و هنر را داراست.

وی به همکاری‌های شرکت پالایش نفت آبادان با کشور عراق و تمایل شهروندان آن کشور برای ادامه تحصیل در ایران اشاره کرد و آماده‌سازی زمینه برای حضور آنان را یک ضرورت دانست.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا