برون مرزی

از اقبال بلند تهرانی‌ها در نیمه جشنواره تا ادای احترام مخاطبان به ساحت امام رئوف در یک نمایش

همگام با تئاتر فجر چهل و یکم؛

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حالی از نیمه‌های اجرای نمایش‌هایش گذشته که سالن‌های نمایشی گرماگرم استقبال مخاطبان را در تالارهای نمایشی تجربه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری آنا، جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حالی از نیمه‌های اجرای نمایش‌هایش گذشته که سالن‌های نمایشی گرماگرم استقبال مخاطبان را در تالارهای نمایشی تجربه می‌کنند.

نمایش کرنر روی درختان بلوط اصغر خلیلی دیشب در دو سانس مورد اقبال تماشاگران قرار گرفت و نه تنها مردم بلکه مسئولان هم از این اجرا بازدید کردند و یکی از میهمانان ویژه اجرای دوم سردار نقدی از مسئولان سپاه پاسداران بود که گفت‌وگویی نیز درباره بی‌اثری تحریم‌های عده‌ای روی جشنواره‌های فجر صحبت کرد.

لابی تئاتر شهر در این شب همچون گذشته‌هایی که تئاتر شهر تجربه می‌کرد، مملو از مخاطبان علاقه‌مند شد و مردم نیز حین اجرای نمایش اصغر خلیلی برای تراژدی شهدای چوار ایلام اشک ریختند.

اما همزمان در سالن چهارسو که نمایش طنز داود فتحعلی بیگی درو گبر و یک قرص نان به صحنه رفت، چون موضوع نمایش به ارادت به علی بن موسی‌الرضا (ع) باز می‌گشت، مردم به امام رئوف ادای دین کردند. یک تیر و دو نشان با یک اجرای پرمخاطب دوسانسه طنز هم خنده و هم ارادت به ساحت اهل‌بیت (ع).

نمایش مادرم زری سر زا رفت در تالار قشقایی اما مخاطب زیادی جذب نکرد اما کار با کیفیتش مخاطب را روی صندلی‌هایش نشاند.

سایر اجراهای شب گذشته در تالار مولوی و ایرانشهر نیز مخاطب خوبی را جذب کردند. مثلاً اجرای دوم نمایش «ایرانیان» در تالار وحدت با حضور و استقبال مسئولان و مخاطبان روی صحنه رفت. فرشاد مهدی‌پور معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای نمایش» رضا صابری نشست.

این نمایش روایتگر حقایقی پنهان از کشتار زنان و کودکان علوی به دست هارون خلیفه عباسی تا به قدرت رسیدن پسرش مأمون عباسی است؛ در این اثر اتفاقاتی که در مسیر سفر امام رضا (ع) از مدینه به خراسان پیش می‌آید به تصویر کشیده می‌شود؛ سفری عجیب و تأثیرگذار که فرجامش با نقش و جایگاه ویژه ایرانیان، نابودی دسیسه‌های مأمون و یارانش است.

چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری کوروش زارعی از 25 دی تا یازدهم بهمن‌ در تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا