فرهنگ و هنر

آغاز مرحله کشوری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در سنندج

مرحله کشوری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با حضور جمعی از مسئولان، قاریان، حافظان و ۲۸۰ برگزیده کشور در دو بخش خواهران و برادران در سنندج آغاز به کار کرد.

به گزارش ترندونی، مرحله کشوری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با حضور جمعی از مسئولان، قاریان، حافظان و ۲۸۰ برگزیده کشور در دو بخش خواهران و برادران شامگاه شنبه (۱۲ اسفندماه) در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج آغاز شد.

در ابتدای این برنامه علی اصغر دریایی -مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان- ضمن خوشامدگویی به همه حاضران در آیین افتتاحیه شانزدهمین دوره از مسابقات قرآنی مدهامتان به اهمیت جایگاه قرآن در زندگی مسلمانان اشاره کرد و اظهار کرد: قرآن کریم باید در زندگی همه اقشار جامعه جاری شود و نقش آفرینی آن در زندگی افراد جامعه مشهود باشد.

وی مدهامتان را فرصتی برای رقابت قرآنیان در نهایت رفاقت دانست و ابراز امیدواری کرد این مسابقات روزبه روز رونق بیشتری بگیرد.

در ادامه مهدی مقدم -معاون فرهنگی هنری ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور- با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰ کانون فرهنگی هنری در این مسابقات درگیر هستند، خاطرنشان کرد: از تمامی استانها در این دوره از مسابقات مشارکت کرده‌اند.

وی خطاب به قرآنیان حاضر در این دوره از مسابقات گفت: شما عصاره قرآنیان کانون های مساجد هستید چرا که از میان ۱۸ هزار نفری که در این مسابقات شرکت کردند شما ۲۴۰ نفر از بخش استانی به مرحله کشوری راه یافتید.

معاون فرهنگی هنری ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با تقدیر از داوران جشنواره قرآنی مدهامتان، تصریح کرد: در مرحله استانی ۲۵۰ داور به داوری این مسابقات پرداختند و در مرحله کشوری نیز ۲۵ داور کار داوری این مسابقات را برعهده دارند.

مقدم با بیان اینکه کردستان مرکز فرهنگ و هنر است، یادآور شد: امیدواریم در این دوره از مسابقات قرانی مدهامتان درخشش بچه‌های مسجدی قرآنی را شاهد باشیم.  

در بخش دیگری از برنامه، علی اکبر حنیفی -قاری پیشکسوت و داور بین‌المللی قرآن- با تاکید بر فعال‌تر شدن فعالیت‌های قرآنی در کشور گفت: راه‌حل مشکلات کشور پرداختن به فعالیت‌های قرآنی است.

این استاد قرآنی، شرط موفقیت در مسابقات قرآنی را «کیفیت» دانست و یادآورشد: این کیفیت کاراست که سطح قاری را روشن می کند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا