جامعه و خانواده

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس کشور در روز شنبه

معاون رسانه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی یا غیرحضوری شدن مدارس به استان‌ها واگذار شده است.

به گزارش ترندونی، مصطفی پردلی در حساب کاربری خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی با انتشار ویدیویی از حضور مردم استان فارس در شعب اخذ رای، نوشت: « با توجه به استقبال گسترده مردم فارس از انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، مدارس این استان فردا به صورت غیرحضوری شد.»

او در ادامه درباره غیرحضوری شدن مدارس در دیگر استان‌ها نیز نوشت:‌ «در سایر استان‌ها در صورت شرایط مشابه، این اتفاق خواهد افتاد که اعلام این موضوع به استان واگذار شده است.»

وضعیت تعطیلی مدارس استان تهران

سید عباس جوهری، رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: فردا همه مدارس استان تهران تعطیل است.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان فارس

فرشید قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تمامی کلاس‌های درس مدارس سراسر استان فارس در روز شنبه ۱۲ اسفندماه به صورت برخط (مجازی) و در شبکه شاد برگزار می‌شود.

او گفت: باتوجه به استقبال باشکوه مردم از شعب اخذ رای و تمدید مهلت رای‌گیری با نظر مساعد استاندار فارس، فعالیت تمامی مدارس سراسر استان به صورت برخط (مجازی) و از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود. این تصمیم باتوجه به اینکه تعداد زیادی از فرهنگیان از عوامل برگزاری انتخابات هستند و بخش زیادی از مدارس نیز شعب اخذ رای هستند و احتمالا کار شمارش آرا نیز تا اوایل صبح فردا شنبه، ۱۲ اسفند به طول انجامد اتخاذ شده است.

وضعیت تعطیلی مدارس استان کرمان

رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز اعلام کرد که همه مدارس استان کرمان فردا تعطیل است. او در همین راستا گفت: با توجه به این که ۱۳۰۰ مدرسه شعبه اخذ رای و تعداد زیادی از همکاران ما درگیر برگزاری انتخابات هستند، همه مدارس استان کرمان فردا تعطیل است.

او گفت: با توجه به مشارکت خوب مردم موقعیت شناس استان کرمان در پای صندوق‌های رای، هم چنین تعداد زیادی از مدارس حوزه اخذ رای بوده، تعداد زیادی از همکاران جزء عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات هستند و هم چنین سرمای هوا در برخی شهرستان‌ها و مناطق، فردا مدارس هر سه مقطع در استان کرمان تعطیل است و آموزش به صورت غیرحضوری دنبال خواهد شد.

وضعیت تعطیلی مدارس استان آذربایجان شرقی

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ضمن قدردانی از حضور پرشکوه هم استانی‌های عزیز در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به اطلاع می‌رساند، با عنایت به اینکه بیشتر فرهنگیان همیشه حاضر در صحنه به عنوان اعضای شعب اخذ رای در مدارس استان در حال خدمت رسانی به مردم هستند و پیش‌بینی می‌شود فرآیند شمارش آرا طول بکشد، تمامی مدارس روستایی و شهری استان آذربایجان شرقی در تمام مقاطع تحصیلی در روز شنبه تعطیل اعلام می‌شود.

وضعیت تعطیلی مدارس استان سیستان و بلوچستان

بنا بر اطلاعیه ستاد بحران استان سیستان و بلوچستان فعالیت مدارس در تمامی مقاطع، فردا غیر حضوری اعلام شد. در اطلاعیه ستاد بحران استان آمده است: باتوجه به شرایط جوی (سرما در مناطق شمالی و آبگرفتگی و سیل نواحی جنوب استان) و همچنین استقبال باشکوه مردم از شعب اخذ رای و تمدید مهلت رأی‌گیری با تصمیم ستاد بحران استان، فعالیت تمامی مدارس سراسر استان فردا شنبه، ۱۲ اسفندماه به صورت برخط (مجازی) و از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود.

وضعیت تعطیلی مدارس استان البرز

مرتضی ‌ولی‌پور، رئیس ستاد انتخابات استان البرز گفت: تمام مدارس استان در تمام مقاطع تحصیلی صبح و بعد از ظهر در روز شنبه ۱۲ اسفند با توجه به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی غیر حضوری فعالیت می‌کنند.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان خراسان جنوبی

علیرضا عباس‌زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: فردا شنبه ۱۲ اسفند به علت برودت هوا مدارس در دوشیفت غیر حضوری بوده و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی نیز تعطیل هستند.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان خراسان شمالی

محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و تأخیر ۲ ساعته در شروع به کار ادارات استان طی فردا شنبه ۱۲ اسفندماه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاهیان، فرهنگیان و مدارس استان در فرآیند برگزاری انتخابات فعال هستند، مدارس و دانشگاه‌ها فردا شنبه، ۱۲ اسفندماه تعطیل خواهد بود. برودت هوا و سردی هوا نیز بر این تصمیم‌گیری تاثیر گذار بود.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان یزد

محمدکاظم رحیمی نسب، مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد از برگزاری غیرحضوری مدارس استان تا ساعت ۱۰ روز شنبه ۱۲ اسفندماه و آغاز فعالیت تمام آموزشگاه‌های استان با تاخیر دو ساعته خبر داد و گفت:‌ با توجه به این همکاری دو سوم جامعه فرهنگیان استان به عنوان عوامل اجرایی در ستاد انتخابات و فعالیت بسیاری از آموزشگاه‌های استان به عنوان شعبه اخذر رای که تعداد آنها تنها در شهرستان یزد ۲۴۰ مورد است و در  ادامه شمارش آرا را نیز خواهیم داشت، کلیه مدارس استان  فردا شنبه دوزادهم اسفندماه با دو ساعت تاخیر آغاز شد و تا ساعت ۱۰ آموزش به صورت غیرحضوری خواهد بود.  این تصمیم برای تمام مدارس ابتدایی دور اول و دوم انجام خواهد شد و کلیه خدمات آموزشی و پرورشی در تمامی دوره‌های تحصیلی، در دو ساعت ابتدای آموزشی به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد ارائه خواهد شد.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان کردستان

با توجه به فعالیت تعداد زیادی از فرهنگیان گرانقدر در شعب اخذ رأی استان کردستان و پیرو هماهنگی وزرای محترم آموزش و پرورش و کشور  و با تصمیم‌ و موافقت استاندار کردستان، فعالیت کلیه مدارس در تمام مقاطع در دو نوبت صبح و بعدازظهر در روز شنبه ۱۲ اسفند  تعطیل اعلام شد.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان زنجان

مهدی ورقائی، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان زنجان گفت: فردا همه مدارس در هر دو شیفت تعطیل است. با توجه به اینکه بسیاری از شعب در مدارس مستقر شده است و بخش مهمی از نیروهای انسانی حاضر در برگزاری انتخابات از فرهنگیان هستند، فردا همه مدارس استان در مقاطع مختلف تحصیلی تعطیل است.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان قم

رئیس ستاد انتخابات استان قم اعلام کرد: با توجه به درخواست اداره کل آموزش و پرورش استان، تمامی مدارس در تمام مقاطع تحصیلی روز شنبه ۱۲ اسفند ماه تعطیل است.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان گلستان

سیدرضا نظری، مدیر کل آموزش و پروش استان گلستان با بیان اینکه احتمال می‌رود شمارش آرا تا صبح فردا زمان ببرد، اعلام کرد: فردا ۱۲ اسفند ماه ۱۴۰۲ تمامی مدارس استان گلستان در تمامی مقاطع و هر دو شیفت صبح  و عصر غیر حضوری برگزار خواهد شد.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان خراسان رضوی

حسین محمدزاده گنج، رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: فردا شنبه ۱۲ اسفندماه مدارس ۲۳ شهرستان خراسان رضوی تعطیل خواهد بود.

او گفت:‌ به علت برودت هوا و لغزندگی سطح معابر، فردا شنبه ۱۲ اسفندماه، کلیه فعالیت‌های آموزشی مدارس در تمام دوره‌ها در ۲۳ شهرستان خراسان رضوی (در تمامی مقاطع تحصیلی و نیز مراکز پیش‌دبستانی، مهدکودک‌ها، مدارس استثنایی و آموزشگاه‌های زبان) به صورت غیر حضوری و از طریق پیام‌رسان شاد برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: فردا فعالیت آموزشی کلیه مدارس در تمامی دوره‌ها در شهرستان‌های مشهد، طرقبه شاندیز، رضویه، احمدآباد، چناران، کلات، میان جلگه، زبرخان، سبزوار، سرخس، فریمان، تربت‌جام، فیروزه، کاشمر، گناباد، مه‌ولات، بردسکن، تربت‌حیدریه، خواف، رشتخوار، زاوه، کدکن و جلگه رخ به صورت غیر حضوری و از طریق پیام‌رسان شاد برگزار خواهد شد.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان همدان

رسول شیدایی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان همدان از تعطیلی مدارس این استان در نوبت صبح فردا خبر داد و گفت: باتوجه به استقبال باشکوه مردم از شعب اخذ رأی و تمدید مهلت رأی‌گیری، با نظر مساعد استاندار همدان، تمامی مدارس سراسر استان فردا -شنبه ۱۲ اسفند- در نوبت صبح به صورت مجازی برگزار می‌شود.

او اشاره به غیرحضوری بودن مدارس استان همدان در نوبت صبح فردا تصریح کرد: مراکز سنجش بدو ورود به دبستان نیز شنبه ۱۲ اسفند تعطیل است.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان کرمانشاه

سلمان محمدی، مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان کرمانشاه به ترندونی گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از مدارس استان شعبه اخذ رای است و تعداد زیادی از فرهنگیان نیز درگیر برگزاری انتخابات هستند، همه مدارس استان کرمانشاه در همه مقاطع تحصیلی، در هر دو شیفت صبح و بعدازظهر، فردا(شنبه) تعطیل است. تعطیلی مدارس شامل مدارس تمامی شهرستان‌های استان هم خواهد بود.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان خوزستان

عبدالله افرازه، رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: فردا مدارس استان در کلیه مقاطع تحصیلی غیر حضوری است و فعالیت آن‌ها در بستر سامانه شاد انجام خواهد شد. کارمندانی که در محل شعب أخذ رأی هستند با تائید فرمانداری و اداره مربوطه نیازی به حضور در محل کار نخواهند داشت.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان لرستان

رضا عزتی، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: مدارس استان محل حوزه های اخذ رای بوده و جمع کثیری از فرهنگیان لرستان  به عنوان عوامل اجرایی در شعب انتخابات حضور دارند. در همین راستا با هماهنگی استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش لرستان همه مدارس استان، فردا شنبه ۱۲ اسفند ماه در نوبت صبح و عصر در بستر شبکه شاد برگزار می‌شود.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان مازندران

حسین کمالی، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: با هماهنگی که از سوی وزارتخانه و تصمیماتی که توسط استاندار مازندران گرفته شد فردا ۱۲ اسفند ماه تمامی مدارس استان در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل است. نیمی از مدارس مازندران در اختیار شعبات اخذ رای قرار دارد و بخشی از امکانات مدارس نیز در مساجد به عنوان شعبه اخذ رای استفاده شده است.

وی با اشاره به این که فرهنگیان مازندرانی هم در شعبات انتخاباتی مشغول فعالیت هستند، افزود: به دلیل ادامه روند انتخابات در روز ۱۲ اسفند ماه ممکن است نتوانیم در مدارس حضور یابیم. اگر در مدرسه ای و یا شهرستانی معلمی ضرورت احساس کرد می‌تواند، در بستر سامانه شاد به صورت غیر حضوری به تدریس بپردازد.

وضعیت تعطیلی مدارس در استان کهگیلویه و بویر احمد

مرادعلی پیوند، معاون توسعه و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تعطیلی مدارس و ادارات این استان خبر داد و گفت: فردا شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۲ کلیه مدارس و ادارات دولتی به استثنای از دستگاه‌های خدمات رسان تعطیل خواهند بود.

تکمیل می‌شود

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا